پادشهر دانشجوی کارشناسی ارشد فرهنگ و ارتباطات گرایش مطالعات سیاستگذاری؛ دانشگاه امام صادق(ع). از ماندن متنفرم و تنها در زندگی یک چیز را می دانم آنهم هجر است....... پس خواهم رفت، مهاجر را هجر باید که چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم....... خواهم رفت به یاد آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست... و زمزمه خواهم کرد : دور باید شد از این خاک غریب ... tag:http://paadshahr.mihanblog.com 2019-09-13T00:52:14+01:00 mihanblog.com یک سوال 2012-05-05T14:12:59+01:00 2012-05-05T14:12:59+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/13 مجید اسماعیل زاده چرا ما به جای معارف اهل بیت فقط مصائب اهل بیت را می‌گوییم؟ چرا ما به جای معارف اهل بیت فقط مصائب اهل بیت را می‌گوییم؟ ]]> نام این ژنرال را بخاطر بسپارید! 2012-04-26T18:01:24+01:00 2012-04-26T18:01:24+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/12 مجید اسماعیل زاده http://www.vidube.com/videos/2577/remember-the-name-of-this-genralروز 11 دسامبر سال 1999 نیروهای ارتش روسیه از سه مسیر مجزا به شهر گروزنی مرکز جمهوری چچن حمله کردند. فرمانده مستقیم عملیات کسی نبود جز افسر سابق کا.گ.ب: ولادمیر پوتین که اینک به دنبال تکمیل پروژه ناکام نخست وزیر پیشین بوریس یلتیسن در جریان جنگ اول گروزنی بود.بهانه حمله چیزی بود که دو سال بعد در جریان تهاجم آمریکا به افغانستان ـ پس از واقعه مشکوک یازده سپتامبر ـ توسط جرج بوش از آن تحت عنوان «حمله پیش گیرانه» یاد شد. روسیه مبارزان


http://www.vidube.com/videos/2577/remember-the-name-of-this-genral


روز 11 دسامبر سال 1999 نیروهای ارتش روسیه از سه مسیر مجزا به شهر گروزنی مرکز جمهوری چچن حمله کردند. فرمانده مستقیم عملیات کسی نبود جز افسر سابق کا.گ.ب: ولادمیر پوتین که اینک به دنبال تکمیل پروژه ناکام نخست وزیر پیشین بوریس یلتیسن در جریان جنگ اول گروزنی بود.

بهانه حمله چیزی بود که دو سال بعد در جریان تهاجم آمریکا به افغانستان ـ پس از واقعه مشکوک یازده سپتامبر ـ توسط جرج بوش از آن تحت عنوان «حمله پیش گیرانه» یاد شد. روسیه مبارزان چچنی را متهم به نفوذ به داخل مرزهای خود و انجام عملیات تروریستی کرد و این بهانه ای شد تا با قوایی چندین برابر جنگ نخست، به شهر گروزنی حمله کند و احتمال شکست را تا حد امکان کاهش دهد.

جنگ به ظاهر با اشغال و شکست چچن به پایان رسید اما درگیری های پراکنده کماکان ادامه یافت. هزاران نفر غیر نظامی در جریان این جنگ توسط نیروهای تحت امر پوتین قتل عام شدند، شهر گروزنی به کلی ویران شد، شدت تخریب آنقدر بالا بود که سازمان ملل در سال 2003 شهر گروزنی را ویران ترین شهر دنیا نام گذاری کرد.

امروز چه ساده انگارند کسانی که جایگاه خود را با نهادهای رسمی اشتباه گرفته اند و تصاویر پوتین را کنار رهبران مقاومت می گذارند! اما من به همراه مردم چچن هیچگاه نام این ژنرال عامل کشتار مسلمانان چچن را از یاد نخواهم برد؛ ژنرال ولادمیر پوتین!

]]>
ویژه‌نامه «اسلامچیلار» منتشر شد 2012-03-13T17:22:21+01:00 2012-03-13T17:22:21+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/11 مجید اسماعیل زاده  دریافت فایل فشرده ویژه نامهویژه‌نامه «اسلامچیلار» با محوریت بررسی «جریان اسلامگرایی در جمهوری آذربایجان» از سوی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی منتشر شد.بیداری در بلندای قاف، مردمی كه روی قبرشان آرم جمهوری اسلامی می‌كشیدند، دیروز امروز فردا در جمهوری آذربایجان، کشور بیست سـاله، آذربایجان، بغض شکسته، حبس اسلامگرایان در جمهوری آذربایجان؛ بیم‌ها و امیدها، شلیک تیر فحشا به سوی مردم شیعه آذربایجان مطالب این ویژه‌نامه است.همچنین در این ویژه نامه گزارشی از سلسله جلسات تبیین  
دریافت فایل فشرده ویژه نامه

ویژه‌نامه «اسلامچیلار» با محوریت بررسی «جریان اسلامگرایی در جمهوری آذربایجان» از سوی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی منتشر شد.

بیداری در بلندای قاف، مردمی كه روی قبرشان آرم جمهوری اسلامی می‌كشیدند، دیروز امروز فردا در جمهوری آذربایجان، کشور بیست سـاله، آذربایجان، بغض شکسته، حبس اسلامگرایان در جمهوری آذربایجان؛ بیم‌ها و امیدها، شلیک تیر فحشا به سوی مردم شیعه آذربایجان مطالب این ویژه‌نامه است.

همچنین در این ویژه نامه گزارشی از سلسله جلسات تبیین جریان  اسلام‌گرایی جمهوری آذربایجان در مساجد تبریز منتشر شده است.
]]>
بیانیه جنبش وبلاگی مطالبه‌ی حقوق فعالان سایبری 2012-03-08T12:45:20+01:00 2012-03-08T12:45:20+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/10 مجید اسماعیل زاده بسمه تعالی نفس این روحیه، مطالبه‌گرى و نشاط، همان چیزى است كه جوان امروز ما به آن احتیاج دارد. (مرداد 90، رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای) چندی است شاهد برخوردهایی جزمی و نابخردانه در عرصه‌ی اینترنت هستیم. برخوردهایی توجیه نشده و غیر منطقی که دامنگیر بسیاری از فعالان سایبری خدوم و متعهد شده است. سایت‌هایی نظیر صراط‌، تریبون، خبرنامه دانشجویان ایران، بی‌باک، 598، و تریبون مستضعفین. همچنین اخبار بازداشت افرادی چون آقای ذاکری، و آقای نیلی، که از جمله‌ی نویسندگان متعهد ک Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

بسمه تعالی

نفس این روحیه، مطالبه‌گرى و نشاط، همان چیزى است كه جوان امروز ما به آن احتیاج دارد.

(مرداد 90، رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای)

چندی است شاهد برخوردهایی جزمی و نابخردانه در عرصه‌ی اینترنت هستیم. برخوردهایی توجیه نشده و غیر منطقی که دامنگیر بسیاری از فعالان سایبری خدوم و متعهد شده است. سایت‌هایی نظیر صراط‌، تریبون، خبرنامه دانشجویان ایران، بی‌باک، 598، و تریبون مستضعفین. همچنین اخبار بازداشت افرادی چون آقای ذاکری، و آقای نیلی، که از جمله‌ی نویسندگان متعهد کشور بوده و به ترتیب مشغول به خدمت در نشریه نه دی، و سایت رجانیوز بوده‌اند، نیز مایه‌ی تعجب بسیاری از فعالان عرصه‌ی نبرد سایبری شده است.

 

ما نسل جوان و فعالان سایبری آزاد و مستقل کشور، فارغ از ذکر سوابق ارزشمند برخی از این سایت‌ها در دوران فتنه‌ی پس از انتخابات 88، تنها چند سوال را مطرح می کنیم و از مسئولین امر انتظار پاسخگویی داریم.

 

1. اول آنکه چرا در کشوری که بسیاری از جوانان آن، به صورت خودجوش و از روی دغدغه، مشغول فعالیت فکری و تولید محتوا در عرصه‌ی نبرد سایبری هستند، از این پشتوانه‌ی فکری در تصمیم‌گیری‌های کلان مربوط به این حوزه استفاده نمی‌شود و بعضاً تصمیماتی گرفته می‌شود که آشکارا به جریان این نبرد مقدس لطمه وارد می‌کند؟ آیا بهتر نیست به این قشر جوان و اندیشمند، اندکی بیشتر اعتماد کنیم؟!

2. آیا طبق قانون، قبل از مسدود نمودن یک سایت، نباید مدیران آن سایت را از مشکلی که در سایتشان منجر به این تصمیم شده است مطلع کنید؟!

3. آیا مسدود نمودن یک سایت، آن هم بدون اطلاع قبلی، و یا اطلاع رسانی عمومی در رابطه با علل انسداد آن، به اعتماد عمومی لطمه وارد نمی‌کند؟! آیا اصولاً تصمیم‌گیران این عرصه، ارزشی برای این اعتماد عمومی قائل هستند؟!

4. چه تضمینی وجود دارد که در مسدود نمودن سایت‌ها و خبرگزاری‌ها، سلیقه‌های شخصی و یا جریان‌های حزبی دخیل نباشند؟ آیا نباید در این زمینه شفاف‌سازی لازم انجام شود؟

 

5. آیا نباید نوع تخلفات منجر به مسدود شدن سایت‌ها پیشاپیش اطلاع‌رسانی شود؟

به طور خاص علت مشترک انسداد سایت‌های تریبون مستضعفین، صراط، بی‌باک و امثالهم چه بوده؟ آیا انتقاد به یکی از مسئولین عالی نظام مستوجب چنین برخوردی است؟ آن هم در نظامی که رهبر آن به صراحت مردم را دعوت به انتقاد از خویش، و مسئولین را دعوت به پذیرش ضعف‌هایشان می‌کند؟!

آیا انتقادی که به یکی از مسئولین نظام در این سایت شده، بیش از انتقادهای فراوانی بوده است که به دولت نهم و دهم شده است و هیچ برخوردی بر علیه آن اتفاق نیفتاده است؟! آیا علت این اعمال محدودیت‌ها حفظ نظام است؟ به نظر می‌رسد اینگونه محدودیت‌ها تنها به بدنه‌ی جامعه لطمه می‌زنند و خود باعث ناامیدی نسل جوان، از دست دادن نشاط، و ناامیدی از مطالبه‌گری خواهند شد. نباید وجود دشمن بیرونی موجب شود از اصلاح درون‌گفتمانی بپرهیزیم.

ما فعالان سایبری، نمی‌توانیم نسبت به مطالبات جدی خود در زمینه‌ی عدالت‌خواهی، آرمان‌خواهی و حق‌طلبی، سستی و کوتاهی از خود نشان دهیم. چرا که رهبر ما حضرت امام خامنه‌ای ما را دعوت به دوری از محافظه‌کاری و استمرار مطالبه‌گری نموده است. حتی اگر ثمره‌ی این مطالبه‌ی جدی، از مسدود شدن وبلاگ‌های خودمان باشد.

 

والسلام علی من التبع الهدی

 جنبش وبلاگی مطالبه‌ی حقوق فعالان سایبری

]]>
به اینها رای دادم ! 2012-03-02T15:13:31+01:00 2012-03-02T15:13:31+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/9 مجید اسماعیل زاده جبهه پایداری: 1. مرتضی آقاتهرانی 2. روح الله حسینیان 3. علی اصغر زارعی 4. ناصر سقای بی‌ریا 5. سید محمود نبویان 6. سید مهدی هاشمی 7. فاطمه آلیا 8. حسن حمید زاده 9. محمد سلیمانی 10. محمود دهقانی 11. محمدمهدی باباپور 12. محمدجلال خلیلیان 13. قاسم روانبخش 14. فرهاد جوانمردی 15. محمد حسین استادآقا 16. محمد اسماعیل کفایتی 17. مهدی کوچک زاده 18. حمید رسایی 19. بیژن نوباوه   مشترک بین جبهه پایداری و جبهه متحد: 20. غلامعلی حداد عا Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

جبهه پایداری:

1. مرتضی آقاتهرانی

2. روح الله حسینیان

3. علی اصغر زارعی

4. ناصر سقای بی‌ریا

5. سید محمود نبویان

6. سید مهدی هاشمی

7. فاطمه آلیا

8. حسن حمید زاده

9. محمد سلیمانی

10. محمود دهقانی

11. محمدمهدی باباپور

12. محمدجلال خلیلیان

13. قاسم روانبخش

14. فرهاد جوانمردی

15. محمد حسین استادآقا

16. محمد اسماعیل کفایتی

17. مهدی کوچک زاده

18. حمید رسایی

19. بیژن نوباوه

 

مشترک بین جبهه پایداری و جبهه متحد:

20. غلامعلی حداد عادل

21. محمد اسماعیل کوثری

22. سید علیرضا مرندی

23. زهره طبیب زاده نوری

24. مسعود میرکاظمی

 

جبهه متحد:

25. علیرضا زاکانی

26. الیاس نادران

27. حسین نجابت

28. مجتبی رحماندوست

 

مستقل:

29. محمدهادی زاهدی وفا

30. حسین شیخ الاسلام

]]>
آغاز به‌ کار خبرگزاری بیداری اسلامی در آذربایجان 2012-02-29T11:46:48+01:00 2012-02-29T11:46:48+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/8 مجید اسماعیل زاده خبرگزاری «بیداری اسلامی جمهوری آذربایجان» به همّت جمعی از طلاب آذری و فعالان دینی کشور جمهوری آذربایجان راه اندازی شد.«خبرگزاری بیداری اسلامی جمهوری آذربایجان» به منظور نشر اخبار و تحلیل‌های جریان بیداری اسلامی و حمایت از این جریان در این کشور شیعی به همّت تعدادی از طلاب آذری و فعالان جمهوری آذربایجان راه اندازی شد.این سایت در حالی راه اندازی شده که شامل بخش‌های مصاحبه، گزارش، مقالات، کتابخانه، گزارش تصویری، فیلم، صدا در قالب گروه‌های مختلف خبری می‌باشد.مذهب رسمی کشور جمهوری آذربایجان که از مو خبرگزاری «بیداری اسلامی جمهوری آذربایجان» به همّت جمعی از طلاب آذری و فعالان دینی کشور جمهوری آذربایجان راه اندازی شد.

«خبرگزاری بیداری اسلامی جمهوری آذربایجان» به منظور نشر اخبار و تحلیل‌های جریان بیداری اسلامی و حمایت از این جریان در این کشور شیعی به همّت تعدادی از طلاب آذری و فعالان جمهوری آذربایجان راه اندازی شد.

این سایت در حالی راه اندازی شده که شامل بخش‌های مصاحبه، گزارش، مقالات، کتابخانه، گزارش تصویری، فیلم، صدا در قالب گروه‌های مختلف خبری می‌باشد.

مذهب رسمی کشور جمهوری آذربایجان که از موقعیت ژئوپولوتیکی بسیار حساسی نیز برخوردار است، شیعه دوازده امامی می‌باشد، بر اساس آخرین ارزیابی‌ها بیش از نود درصد مردم آذربایجان شیعه هستند.

بنا بر این گزاش، در پی سیاست‌های ضداسلامی دولتمردان جمهوری آذربایجان مسجد‌ها تخریب می‌شوند، زنان مسلمان در مدارس و دانشگاه‌ها مجبور به کشف حجاب می‌شوند، هرگونه نماد اسلامی از مجامع و انظار عمومی جمع آوری، عزاداری و مجالس مذهبی ممنوع و هرکس قصد تبلیغ اسلام را داشته باشد از سه تا پنج سال به زندان محکوم می‌شود.

این روز‌ها موج بیداری اسلامی بخش‌هایی از کشور جمهوری آذربایجان را نیز فرا گرفته که عدّه زیادی از شیعیان در پی اعتراضات دستگیر و در محاکم به حبس‌های طولانی محکوم شده‌اند.

گفتنی است، علاقه مندان جهت آگاهی از آخرین اخبار از فعالان دینی و روند بیداری اسلامی در جمهوری آذربایجان می‌توانند به آدرس www.bidari.info مراجعه کنند. ]]>
شهید متین یوکسل 2012-02-16T19:40:38+01:00 2012-02-16T19:40:38+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/7 مجید اسماعیل زاده شهید متین یوکسل Metin Yüksel (متولد 17 جولای 1958 – شهادت 23 فوریه 1979) فعال اجتماعی و سیاسی اسلام گرای کرد و اهل ترکیه بود. وی یکی از رهبران اصلی جنبش اسلام گرای ترکیه در دهه 1970 و رهبر سازمان Akıncılar (حكومت اسلامی دانشجویان تركیه) بود که در 23 فوریه 1979 توسط یک ملی گرای افراطی به هنگام بازگشت از نماز جمعه به شهادت رسید.  پس از شهادت، متین یوکسل به یک قهرمان برای اسلام گرایان ترکیه ای تبدیل شد. به مناسبت شهادت او در ماه فوریه، این ماه را ماه شهید می نامند  


شهید متین یوکسل Metin Yüksel (متولد 17 جولای 1958 – شهادت 23 فوریه 1979) فعال اجتماعی و سیاسی اسلام گرای کرد و اهل ترکیه بود. وی یکی از رهبران اصلی جنبش اسلام گرای ترکیه در دهه 1970 و رهبر سازمان Akıncılar (حكومت اسلامی دانشجویان تركیه) بود که در 23 فوریه 1979 توسط یک ملی گرای افراطی به هنگام بازگشت از نماز جمعه به شهادت رسید.

 

پس از شهادت، متین یوکسل به یک قهرمان برای اسلام گرایان ترکیه ای تبدیل شد. به مناسبت شهادت او در ماه فوریه، این ماه را ماه شهید می نامند

 

سه ماه قبل از شهادت یوكسل طی یک سخنرانی در آنكارا گفته بود :« ای مسلمانان ایران، مبارزه آزادیخواهانه واسلامی شما مبارزه ماست. شما در ایران تنها نیستید و مسلمانان تركیه در كنار شما هستند...»

بازتاب ها:
تریبون مستضعفین
امت نیوز
]]>
چند کلیپ درباره جمهوری آذربایجان 2012-02-16T15:38:25+01:00 2012-02-16T15:38:25+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/6 مجید اسماعیل زاده دیکتاتورها فقط عرب نیستند[http://www.aparat.com/v/ea8d1e5e2aa158f1cc98e205b4d28aaa94327]سخنرانی حاج محسن صمداُف، رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان[http://www.aparat.com/v/82277287a46a87c3b6bcc8c95447905694303]صمداُف را آزاد کنید[http://www.aparat.com/v/88a0f49bc167de71dbe981b10dd2627194321] دیکتاتورها فقط عرب نیستند
[http://www.aparat.com/v/ea8d1e5e2aa158f1cc98e205b4d28aaa94327]

سخنرانی حاج محسن صمداُف، رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان
[http://www.aparat.com/v/82277287a46a87c3b6bcc8c95447905694303]

صمداُف را آزاد کنید
[http://www.aparat.com/v/88a0f49bc167de71dbe981b10dd2627194321]

]]>
تناقض های دکتر افروغ 2012-02-16T14:44:43+01:00 2012-02-16T14:44:43+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/5 مجید اسماعیل زاده دکتر افروغ در پارک ملت: «امام(ره) می‌فرمایند حتی تخطئه از مواهب الهی است. یعنی اگر کسی شما را خراب کرد، شما از آن یک فرصت بسازید. شما از خودت دفاع کن، دفاع معقول کن. حتی اگر کسی شما را تخریب می‌کند، تو مقابله به مثل نکن. بیا و دفاع مستند و مستدل کن. عاقلان هستند و قضاوت می‌کنند. بنابراین وقتی تخطئه خود از اسباب رشد و از مواهب الهی است، نقد سالم که جای خود دارد. حال ما تخطئه نخواستیم، پیشکش! اما شما نگاه بکنید که در برابر نقدهای سالم و روشمند و دلسوزانه چگونه موضع می‌گیرند.» &nbs Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دکتر افروغ در پارک ملت:

«امام(ره) می‌فرمایند حتی تخطئه از مواهب الهی است. یعنی اگر کسی شما را خراب کرد، شما از آن یک فرصت بسازید. شما از خودت دفاع کن، دفاع معقول کن. حتی اگر کسی شما را تخریب می‌کند، تو مقابله به مثل نکن. بیا و دفاع مستند و مستدل کن. عاقلان هستند و قضاوت می‌کنند. بنابراین وقتی تخطئه خود از اسباب رشد و از مواهب الهی است، نقد سالم که جای خود دارد. حال ما تخطئه نخواستیم، پیشکش! اما شما نگاه بکنید که در برابر نقدهای سالم و روشمند و دلسوزانه چگونه موضع می‌گیرند.»

 

***

 

دکتر افروغ بعد از پارک ملت:

«بعد از حضور بنده در برنامه زنده پارک ملت و صحبت‌ها و نقدهایی درون گفتمانی و در چارچوب ارزش‌ها و مبانی انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و قطع نظر از حمایت‌های دردمندان و دلسوزان، با موجی از تخریب‌ها و هتاکی‌ها و سطحی نگری‌ها و بعضاً قضاوت‌های عجولانه، از جمله قضاوت نایب رئیس مجلس جناب آقای دکتر صدر در پاسخ به تذکر یکی از وکیل‌الدوله‌ها روبه‌رو شدم، فرصت را مغتنم می‌شمرم و با غسل شهادت، عین گفت‌و‌گوی حضوری خود در برنامه پارک ملت به منظور استفاده از تحلیل‌ها و نقدهای عالمانه و به منظور جلوگیری از سوءاستفاده برخی از فتنه جویان، متحجران و سنگ اندیشان، متوهمان و دوستداران هیجانات کاذب و کاسبان و کرکسان فتنه، بویژه در آستانه انتخابات را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم و البته پیگیر قرائت جوابیه خود از تریبون مجلس هم هستم.»

***

به نظر شما ریشه این دوگانگی و پارادوکس در چیست؟

]]>
دیکتاتوری رئیس و دوستان 2012-01-27T21:15:00+01:00 2012-01-27T21:15:00+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/4 مجید اسماعیل زاده یادم نمی رود که وقتی محسن بدره انتقادی کرده بود، رئیس گوشه ای تنها گیرش آورده بود و گفته بود: «اگر به حرف ها و رویه ات ادامه دهی، با اختیار خودم اخراجت می کنم.» محسن از بااخلاق ترین و باسوادترین بچه های کد بود. مهدی یوسفی را هم که یادتان هست. پژوهشگر نمونه، مترجم و ... هر چه انتقاد کرد در مقابلش فقط سکوت کردند؛ چون حرف حساب جواب نداشت. جلسه که تشکیل داد، اصلا جناب رئیس نیامد، جناب آشنا هم آخرش با عصبانیت جلسه را ترک کرد. سالن پنج قرار بود از پایان نامه اش دفاع کند. چند بار خوانده ب

یادم نمی رود که وقتی محسن بدره انتقادی کرده بود، رئیس گوشه ای تنها گیرش آورده بود و گفته بود: «اگر به حرف ها و رویه ات ادامه دهی، با اختیار خودم اخراجت می کنم.»

محسن از بااخلاق ترین و باسوادترین بچه های کد بود.

مهدی یوسفی را هم که یادتان هست. پژوهشگر نمونه، مترجم و ... هر چه انتقاد کرد در مقابلش فقط سکوت کردند؛ چون حرف حساب جواب نداشت. جلسه که تشکیل داد، اصلا جناب رئیس نیامد، جناب آشنا هم آخرش با عصبانیت جلسه را ترک کرد.

سالن پنج قرار بود از پایان نامه اش دفاع کند. چند بار خوانده بودش، عالی بود. آن روز دیر رسیدم. با نگاه بهت زده ی بچه ها و نمره ی بهت آور جناب محسنیان راد روبه رو شدم. مزد انتقادهایش بود!

مهدی هم از با سوادترین ها بود، بدون اینکه برای دکتری برنامه ریزی خاصی داشته باشد، جزو نفرات اول دانشگاه تهران شد.

حالا نوبت سه نفر دیگر رسیده: میلاد حاجی پروانه، هادی مسعودی و محسن بابایی پور. میلاد منتقدی است که همیشه حرف حسابش از طرف رئیس بی جواب می ماند. حالا رئیس موقعیتی گیر آورده تا حالشان را بگیرد چرا که مرتکب جرم انتقاد شده اند. نه اینکه فکر کنید مثل بعضی ها -از جمله خود من- نق نق کردند، نه! نقد کرده اند، نقد علمی.

تا به حال شنیدی که آزمون جامع شفاهی بگیرند؟

بعد از اینکه دیدند رفقا نمره های خوبی توی آزمون جامع گرفتند، احساس کردند که خوب ارضاء نشده اند و رئیس امر کرد که یک امتحان شفاهی هم از بچه ها بگیرند!!! بقیه زیر دستان هم مگر می توانند امر ولی را اطاعت نکنند؟!!

 

دیکتاتوری رئیس و دوستانش مستدام!

]]>
متهم وفاداری خود را به امام خمینی ثابت کرده است! 2011-09-29T23:33:44+01:00 2011-09-29T23:33:44+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/3 مجید اسماعیل زاده نماد مبارزه با اسرائیل در ترکیه بعید است که کسی اهل ترکیه یا حتی آذربایجان باشد و نامی از نورالدین شیرین نشنیده باشد چرا که بدون استثناء پای ثابت انواع تظاهرات ضداستکباری و ضداسرائیلی و ضد ممنوعیت حجاب و… اوست! هر جا که دیدی در ترکیه، تظاهراتی هست و پرچمی از حزب‌الله یا تصویری از نصرالله و امام و رهبری نیز بود، می‌توانی ادعا کنی که نورالدین شیرین یا دوستانش در همان حوالی هستند ! مردی که امروز یکی از دشمنان قطعی اسرائیل در ترکیه به حساب می‌آید و به مدد تلاشهای امثال او، امروز، Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نماد مبارزه با اسرائیل در ترکیه

بعید است که کسی اهل ترکیه یا حتی آذربایجان باشد و نامی از نورالدین شیرین نشنیده باشد چرا که بدون استثناء پای ثابت انواع تظاهرات ضداستکباری و ضداسرائیلی و ضد ممنوعیت حجاب و… اوست! هر جا که دیدی در ترکیه، تظاهراتی هست و پرچمی از حزب‌الله یا تصویری از نصرالله و امام و رهبری نیز بود، می‌توانی ادعا کنی که نورالدین شیرین یا دوستانش در همان حوالی هستند !

مردی که امروز یکی از دشمنان قطعی اسرائیل در ترکیه به حساب می‌آید و به مدد تلاشهای امثال او، امروز، مردم ترکیه ماهیتی ضداسرائیلی یافته‌اند، روزگاری قبل، فقط به جرم برگزاری یک همایش ساده به مناسبت روز جهانی قدس آن هم در یکی از شهرهای ترکیه به ۱۷سال زندان محکوم شد و مردانه مقاومت کرد! در روزگاری که لائیک‌ها هر چه می‌خواستند می‌کردند و کسی جرات اعتراض نداشت، او، در اکتبر ۱۹۹۷به همراه شهردار و کارکنان شهرداری سینکان، غریبانه گرفتار میله‌های زندان شد و تلاشهای فعالان حقوق بشر نیز برای آزادی او راهی از پیش نبرد و هفده و نیم سال را در زندان ماند!

 

حمایت جهانی از زندانی روز قدس

او در انفرادی محبوس شد و اموالش ضبط گردید. وی همچنین به شدت شکنجه شد. بالاخره در سپتامبر ۲۰۰۱پس از چهار سال، از انفرادی خارج شد ولی اموال ضبط شده‌اش به او بازگشت داده نشد و کسی نیز حق ملاقات با او را نداشت. وی در پیامی که در راهپمایی روز قدس سال ۲۰۰۲انگلستان خوانده شد چنین نوشته بود: «من هیچ تاسفی ندارم جز اینکه چرا بیرون نیستم تا بتوانم برای آزادی قدس شریف تلاش کنم.»

تصاویر او را می‌شد در راهپیمایی انگلیسی‌ها و جلسات اروپایی‌ها دید. او که اینک به نماد مقابله با اسرائیل بدل شده بود و با وجود حضور در زندان، همچنان مردانه بر مواضه خویش پافشاری می‌کرد. وی هم‌اکنون یکی از فعالان ضداسرائیلی ترکیه است تا جایی که اسرائیلی‌ها نام او را به عنوان تروریست در سایت تروریسم نیز قرار گرفته است!

 

آزادی قدس بسیار نزدیک است

او، پیش از این، نویسنده روزنامه سلام ترکیه بود. وی پیش‌تر درباره خطر اسرائیل، اشغال غیرقانونی جنوب لبنان، روابط ترکیه-اسرائیل و در حمایت از فلسطینی‌ها مطالبی را نوشته بود. وی در یکی از مقالات خود که با عنوان مسوول جمعیت قدس در ترکیه امضا شده است، درباره «روز جهانی قدس» چنین نوشته است:

ما مسلمانان ترکیه، متوجه تمام مسوولیت تاریخی مان و عهدمان با خدا و امت اسلامی هستیم و در روز جهانی قدس بیرون می‌آئیم و بر این باوریم که آزادی قدس از همیشه نزدیک‌تر است. صهیونیست‌ها چهل سال قبل فریاد برآوردند که محمد«ص» مرد! ولی ما امروز بعنوان امت محمد«ص» بازگشته‌ایم. ما ارتش محمد«ص» هستیم و به سوی قدس حرکت خواهیم کرد. ما مقاومت‌ایم و مقاومت را تا پیروزی آخرین قطعه از زمین‌های مسلمین ادامه خواهیم داد … . به فجر قسم که پیروزی قدس خیلی نزدیک است «ألیس الصبح بقریب»

 

ما در انتهای ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و ماهی که نزول قرآن و شب قدر که بالاتر از هزار ماه است در آن است، هستیم و به مناسبت روز قدس به امت اسلامی اعلام می‌کنیم که ملاقات همه ما در قدس آزاد خواهد بود ان‌شاء الله

 

برگزاری همایشی که به دستگیری منجر شد

آنچه در ادامه می‌آید بخشی از روایت خود او از ماجرای برگزاری همایش روز قدس و دستگیری اوست که در زندان باندیرمای شهر باکیسیر ترکیه نگاشته شده است.

روز قدس نزدیک بود. شهرداری سینکان (از مناطق شهر آنکارای ترکیه) در آخرین جمعة رمضان هر سال مراسمی را برای این روز برگزار می‌کند. امسال من قرار بود در این مراسم سخنرانی کنم. چند روز قبل از مراسم، یک نوار ویدئویی شامل جنایات اسرائیلی‌ها در فلسطین را با پوسترهایی از شهدای فلسطین، از جمله شهید دکتر فتحی شقاقی و سید عباس موسوی و سید یحیی عیاشی برای برگزارکنندگان همایش ارسال کردم .

روز مراسم فرا رسید. به سالن همایش رفتم. پوسترهایی که فرستاده بودم، بر روی در و دیوار نصب شده بود. شهردار سینکان و سفیر ایران در ترکیه نیز جزء سخنرانان بودند و فیلم هم پخش شد. جمعیت خوبی آمده بودند. جلسه هم با آرامش برگزار شد. اما از فردای آن روز مطبوعات سکولار ترکیه شروع به جنجال کردند. تیترهای «رسوایی بزرگ!»، «گرد پای ایران در سینکان»، «تلاش برای شورش علیه دوست!»، «اینجا ترکیه است یا ایران!» در همین راستا انتخاب شده بودند. چند روز بعد در اقدامی تهدیدآمیز تانک‌های ارتش در خیابان‌های سینکان رژه رفتند!

 

دستگیری مجری برنامه روز قدس!

هر روز منتظر بودم تا به سراغم بیایند. روزنامه‌ها چنان جوّی راه انداخته بودند که انگار یک کودتا علیه دولت ترکیه صورت گرفته است. دانیل پایپز، نویسنده صهیونیست آمریکایی گفت: واکنش به این گردهمایی جزء وظایف پیمان همکاری نظامی ترکیه و اسرائیل است! بالاخره آمدند. دادگاه امنیت ملی آنکارا، دستور جلب من، شهردار سینکان و همه کارمندان شهرداری را صادر کرده بود و مأموران آمدند و ما را دست بسته به زندان بردند.

نوح ستینکایا، دادستان دادگاه امنیت ملی آنکارا، من را متهم کرد که از طرف سازمان حزب‌الله که آنها آن را گروهکی تروریستی می‌خواندند، مأمور شده‌ام تا در ترکیه اخلال ایجاد کنم و زمینه‌های تشکیل یک حکومت اسلامی را مهیا سازم. او در بخشی از اتهاماتی که به من وارد کرد، گفت: «متهم در سخنرانی‌های قبلی خود در زمان و مکان‌های مختلف، ارادت و وفاداری خود به امام خمینی و حزب‌الله را ثابت کرده است». و بعد هم من را عضو حزب‌الله خواند و مستوجب مجازات دانست!

 

دفاع از قدس در دادگاه ظالم!

دادگاه ما، در حالی تشکیل شد که هنوز مطبوعات داشتند بر دولت ترکیه فشار می‌آوردند تا حداکثر مجازات را اعمال نماید. من در دادگاه با اعلام حمایت از مردم فلسطین، اسرائیل را مصداق تروریسم دولتی و غاصب حقوق مسلمانان خواندم و این حمایت را وظیفه‌ای دینی دانستم. در بخشی از دفاعیاتم این چنین گفتم: «حمایت از هر فرد یا جامعه‌ای که مورد حمله یا ستم قرار گرفته، وظیفه‌ای اسلامی است و علت علاقه وافر من به سید عباس موسوی، رهبر حزب‌الله، مبارزه او با اسرائیل است.»

با وجود فشارهای بسیار زیادی که بر من آورده بودند، کوتاه آمدن یا مسامحه را روا ندانستم و با اطمینان کامل به آرمان‌های دینی‌ام، از عقایدم دفاع کردم: «من همچنین از جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنم و پیرو راه امام خمینی هستم؛ راهی که به همه مسلمانان جهان توصیه کردند؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران تنها حکومتی است که از زمان رسول‌الله(ص) با انقلاب مردمی تأسیس شده است. اما حمایت‌های من به معنای تقلید از ایران نیست

 

هفده و نیم سال زندان، جریمه حمایت از قدس

آخرین جملاتی را که به من اجازه دادند بگویم، به محکوم کردن اسرائیل اختصاص دادم و اعلام کردم که تا زنده هستم برای آزادی قدس مبارزه خواهم کرد .

در اسنادی که به دادگاه ارائه دادم، ثابت کردم که ترکیه از منافع اسرائیل حمایت می‌کند و آن را «قیمومیت اسرائیل بر ترکیه» نام نهادم. در بازجویی‌ها هم آرمان پیشروی همه مسلمانان جهان را حذف اسرائیل و تشکیل حکومت جهانی اسلام معرفی کردم.

بالاخره دادگاه حکم خودش را اعلام کرد و من به هفده سال و شش ماه زندان محکوم شدم! دیوان عالی ترکیه نیز این حکم را تأیید کرد و من به جرم پیگیری اهداف جهانی انقلاب اسلامی ایران که به گفته آنها سرنگونی رژیم سکولار ترکیه، یکی از آنهاست، زندانی شدم و اینک در زندان به سر می‌برم و البته هرگز از عملکرد خودم پشیمان نیستم و به این مبارزه ادامه خواهم داد.

 

منبع: مجله آیه

]]>
حرکت اسلامی نیجریه و روز جهانی قدس + تصاویر 2011-09-19T21:17:54+01:00 2011-09-19T21:17:54+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/2 مجید اسماعیل زاده یکی از شاخص‌ترین نمودهای تأثیر انقلاب اسلامی ایران ، رسمی شدن ، اهمیت یافتن و پدید آمدن مکتب تشیع در برخی کشورهای آفریقایی است؛ از جمله این کشورها می‌توانیم از نیجریه نام ببریم که از مهم‌ترین کشورهای حوزه غرب آفریقا است. پیرایش شیعیان در این کشور به بعد از انقلاب اسلامی باز می‌گردد. با وقوع انقلاب ، افکار مردم این کشور همانند سایر کشورهای مسلمان متوجه انقلاب و رهبری آن شدند و عموما این پدیده تاریخی آنها را مبهوت خود کرده و نام انقلاب و رهبری آن شدند و عموما این پدیده تاریخی آنها را مبه یکی از شاخص‌ترین نمودهای تأثیر انقلاب اسلامی ایران ، رسمی شدن ، اهمیت یافتن و پدید آمدن مکتب تشیع در برخی کشورهای آفریقایی است؛ از جمله این کشورها می‌توانیم از نیجریه نام ببریم که از مهم‌ترین کشورهای حوزه غرب آفریقا است. پیرایش شیعیان در این کشور به بعد از انقلاب اسلامی باز می‌گردد. با وقوع انقلاب ، افکار مردم این کشور همانند سایر کشورهای مسلمان متوجه انقلاب و رهبری آن شدند و عموما این پدیده تاریخی آنها را مبهوت خود کرده و نام انقلاب و رهبری آن شدند و عموما این پدیده تاریخی آنها را مبهوت خود کرده و نام امام خمینی (ره) در قلوب آنها جای می‌گیرد . بنابراین اولین گروه شیعه در نیجریه و بعد از انقلاب اسلامی ایران در قالب ” حرکت اسلامی شمال نیجریه ” شکل گرفت .

این حرکت شیعی به وسیله شخصی بنام ” مالام ابراهیم الزاک زاکی ” ( ZAKI Mallam Ibrahim El-Zak )، که از محبوبیت نسبی در جامعه اسلامی برخوردار است، رهبری می‌شود. رهبری حرکت در سالهای اول انقلاب بعد از سفری که به ایران داشت به تشیع گرایش پیدا کرد. او به انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی (ره) توجه خاص دارد و خود را از رهروان امام راحل می‌داند . الزاک زاکی حکومت سکولار و غیردینی در قانون اساسی نیجریه را رد می‌کند و به بحث در این خصوص می‌پردازد که برای ایجاد یک حکومت اسلامی باید ابتدا حکومت غیردینی را از بین برد و سپس اظهار می‌کند تا زمانی که شریعت ، قانون ملی نیجریه نشود جهاد ادامه خواهد داشت.

به همین جهت این حرکت در شمال نیجریه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و جوانان نیجریه به این حرکت تمایل پیدا کردند. علاوه بر جوانان ، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاهها در شمال نیجریه و تعدادی از متفکرین در جنوب به این حرکت ابراز علاقه می‌نمایند .

حرکت اسلامی شمال نیجریه از اوایل دهه ۱۹۸۰ ابتدا در مراکز آموزش عالی طرح‌ریزی شد . در اواخر دهه ۱۹۸۰ به روستاها و شهرها نفوذ کرد و در دهه ۱۹۹۰ به صورت جنبشی مردمی به خصوص در روستاها تبدیل شد و مورد استقبال قرار گرفت ، به طوری که در گردهمایی‌های خود از مردم می‌خواهند که در قالب جمعیت کمتری شرکت کنند تا بتوانند آنها را کنترل کنند. (منبع:http://www.ommatnews.ir/archives/1446)

***

Pictures of International Quds Day in Zaria City

http://www.islamicmovement.org/qudsdaypictureszr2011.htm


***

International Quds Day in Kano City
http://www.islamicmovement.org/Qudsdaypictureskn2011.htm
]]>
شعری زیبا از زنده یاد سید حسن حسینی 2011-03-07T14:39:22+01:00 2011-03-07T14:39:22+01:00 tag:http://paadshahr.mihanblog.com/post/1 مجید اسماعیل زاده امروز لفظ پاک “حزب الله” گویا که در قاموس “روشنفکر” این قوم، دشنام سختى است! اما، من خوب یادم هست روزى که “روشنفکر” در کافه‌هاى شهر پرآشوب دور از هیاهوها عرق مى‌خورد با جان فشانى‌هاى جانبازان “حزب الله” تاریخ این ملت ورق مى‌خورد.              زنده‌یاد سیدحسن حسینى

امروز لفظ پاک “حزب الله”
گویا که در قاموس “روشنفکر” این قوم،
دشنام سختى است!
اما،
من خوب یادم هست
روزى که “روشنفکر”
در کافه‌هاى شهر پرآشوب
دور از هیاهوها
عرق مى‌خورد
با جان فشانى‌هاى جانبازان “حزب الله”
تاریخ این ملت
ورق مى‌خورد.
             زنده‌یاد سیدحسن حسینى

]]>