تبلیغات
پادشهر - مطالب بهمن 1390
پنجشنبه 27 بهمن 1390  11:10 ب.ظ    ویرایش: شنبه 29 بهمن 1390 07:26 ب.ظ


شهید متین یوکسل Metin Yüksel (متولد 17 جولای 1958 – شهادت 23 فوریه 1979) فعال اجتماعی و سیاسی اسلام گرای کرد و اهل ترکیه بود. وی یکی از رهبران اصلی جنبش اسلام گرای ترکیه در دهه 1970 و رهبر سازمان Akıncılar (حكومت اسلامی دانشجویان تركیه) بود که در 23 فوریه 1979 توسط یک ملی گرای افراطی به هنگام بازگشت از نماز جمعه به شهادت رسید.

 

پس از شهادت، متین یوکسل به یک قهرمان برای اسلام گرایان ترکیه ای تبدیل شد. به مناسبت شهادت او در ماه فوریه، این ماه را ماه شهید می نامند

 

سه ماه قبل از شهادت یوكسل طی یک سخنرانی در آنكارا گفته بود :« ای مسلمانان ایران، مبارزه آزادیخواهانه واسلامی شما مبارزه ماست. شما در ایران تنها نیستید و مسلمانان تركیه در كنار شما هستند...»   


نظرات()   
پنجشنبه 27 بهمن 1390  07:08 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع مطلب: جهان اسلام ،آذربایجان ،

دیکتاتورها فقط عرب نیستند
[http://www.aparat.com/v/ea8d1e5e2aa158f1cc98e205b4d28aaa94327]


سخنرانی حاج محسن صمداُف، رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان
[http://www.aparat.com/v/82277287a46a87c3b6bcc8c95447905694303]


صمداُف را آزاد کنید
[http://www.aparat.com/v/88a0f49bc167de71dbe981b10dd2627194321]


   


نظرات()   
پنجشنبه 27 بهمن 1390  06:14 ب.ظ    ویرایش: - -
نوع مطلب: گاه نوشت ،

دکتر افروغ در پارک ملت:

«امام(ره) می‌فرمایند حتی تخطئه از مواهب الهی است. یعنی اگر کسی شما را خراب کرد، شما از آن یک فرصت بسازید. شما از خودت دفاع کن، دفاع معقول کن. حتی اگر کسی شما را تخریب می‌کند، تو مقابله به مثل نکن. بیا و دفاع مستند و مستدل کن. عاقلان هستند و قضاوت می‌کنند. بنابراین وقتی تخطئه خود از اسباب رشد و از مواهب الهی است، نقد سالم که جای خود دارد. حال ما تخطئه نخواستیم، پیشکش! اما شما نگاه بکنید که در برابر نقدهای سالم و روشمند و دلسوزانه چگونه موضع می‌گیرند.»

 

***

 

دکتر افروغ بعد از پارک ملت:

«بعد از حضور بنده در برنامه زنده پارک ملت و صحبت‌ها و نقدهایی درون گفتمانی و در چارچوب ارزش‌ها و مبانی انقلاب اسلامی و اندیشه‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و قطع نظر از حمایت‌های دردمندان و دلسوزان، با موجی از تخریب‌ها و هتاکی‌ها و سطحی نگری‌ها و بعضاً قضاوت‌های عجولانه، از جمله قضاوت نایب رئیس مجلس جناب آقای دکتر صدر در پاسخ به تذکر یکی از وکیل‌الدوله‌ها روبه‌رو شدم، فرصت را مغتنم می‌شمرم و با غسل شهادت، عین گفت‌و‌گوی حضوری خود در برنامه پارک ملت به منظور استفاده از تحلیل‌ها و نقدهای عالمانه و به منظور جلوگیری از سوءاستفاده برخی از فتنه جویان، متحجران و سنگ اندیشان، متوهمان و دوستداران هیجانات کاذب و کاسبان و کرکسان فتنه، بویژه در آستانه انتخابات را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم و البته پیگیر قرائت جوابیه خود از تریبون مجلس هم هستم.»

***

به نظر شما ریشه این دوگانگی و پارادوکس در چیست؟

   


نظرات()   
شنبه 8 بهمن 1390  12:45 ق.ظ    ویرایش: - -
نوع مطلب: گاه نوشت ،

یادم نمی رود که وقتی محسن بدره انتقادی کرده بود، رئیس گوشه ای تنها گیرش آورده بود و گفته بود: «اگر به حرف ها و رویه ات ادامه دهی، با اختیار خودم اخراجت می کنم.»

محسن از بااخلاق ترین و باسوادترین بچه های کد بود.

مهدی یوسفی را هم که یادتان هست. پژوهشگر نمونه، مترجم و ... هر چه انتقاد کرد در مقابلش فقط سکوت کردند؛ چون حرف حساب جواب نداشت. جلسه که تشکیل داد، اصلا جناب رئیس نیامد، جناب آشنا هم آخرش با عصبانیت جلسه را ترک کرد.

سالن پنج قرار بود از پایان نامه اش دفاع کند. چند بار خوانده بودش، عالی بود. آن روز دیر رسیدم. با نگاه بهت زده ی بچه ها و نمره ی بهت آور جناب محسنیان راد روبه رو شدم. مزد انتقادهایش بود!

مهدی هم از با سوادترین ها بود، بدون اینکه برای دکتری برنامه ریزی خاصی داشته باشد، جزو نفرات اول دانشگاه تهران شد.

حالا نوبت سه نفر دیگر رسیده: میلاد حاجی پروانه، هادی مسعودی و محسن بابایی پور. میلاد منتقدی است که همیشه حرف حسابش از طرف رئیس بی جواب می ماند. حالا رئیس موقعیتی گیر آورده تا حالشان را بگیرد چرا که مرتکب جرم انتقاد شده اند. نه اینکه فکر کنید مثل بعضی ها -از جمله خود من- نق نق کردند، نه! نقد کرده اند، نقد علمی.

تا به حال شنیدی که آزمون جامع شفاهی بگیرند؟

بعد از اینکه دیدند رفقا نمره های خوبی توی آزمون جامع گرفتند، احساس کردند که خوب ارضاء نشده اند و رئیس امر کرد که یک امتحان شفاهی هم از بچه ها بگیرند!!! بقیه زیر دستان هم مگر می توانند امر ولی را اطاعت نکنند؟!!

 

دیکتاتوری رئیس و دوستانش مستدام!

   


نظرات()   

پادشهر

تاریخ را پایانی است!